A3D - visuomeniniu pastatu, interjeru, gyvenamuju namu projektai

Privataus gyvenamojo namo interjeras

Marius Šlančius
Marius Šlančius
architektas, direktorius
Aurėja Šlančė
Aurėja Šlančė
architektė
Instagram

Vieta: Tauragė

Metai: 2016

Plotas: 204m²

Privatus gyvenamasis namas, pastatytas 2015 metais gražiame Jūros upės slėnyje, naujai suformuotame gyvenamųjų namų kvartale. Priešais šį modernų vieno aukšto namą driekiasi plati, šviesi erdvė, todėl mums norėjosi tą erdvės jausmą perkelti ir į namo vidų. Interjero darbai prasidėjo nuo vidaus perplanavimo, kurio pagrindinė idėja - kiek įmanoma atidaryti erdvę, vizualiai sujungiant pagrindines – svetainės, valgomojo, virtuvės erdves, tačiau tuo pačiu išlaikyti aiškias šių skirtingų zonų ribas. Svarbiausia užduotis patalpas orientuoti į šviesiausią ir erdviausią sklypo dalį, išnaudojant geriausius vaizdus ir orientaciją sklype.

Planinė struktūra

Įėjus į namus, patenkama į holą, iš kurio atsiveria vaizdas į svetainę. Pajudėjus link jos, dešinėje pusėje patenkama į virtuvę, kurios gilumoje, už virtuvės fasadų plokštumos slepiasi įėjimas į sandėliuką. Pagrindinėje erdvėje yra nepastebimas ir durimis neakcentuotas įėjimas į kabinetą ir skalbyklą. Jei pavyksta susilaikyti nuo noro žengti iš karto svetainės link, hole kairėje pusėje galite pastebėti patekimą į miegamųjų zoną, kurioje yra du miegamieji, du vonios kambariai ir drabužinė.

Apdaila

Interjere svarbų vaidmenį atlieka medžiagų tekstūros, kurias sunkiai perteikia nuotraukos. Akmuo, sendintas šiurkštus medis, stambios tekstūros natūralūs audiniai. Visa tai suteikia gyvą, žmogišką charakterį. Šviesaus akmens grindys pabrėžia švarią ir aiškią, neperkrautą erdvę, kurią sušildo sendinto medžio elementai – baldai, gėlių vazonai, židinys. Virtuvė yra individualaus dizaino, pagaminta specialiai pagal užsakymą šiam namui. Svetainės ir kitų zonų baldai atspindi funkcionalią, minimalistinę, aiškaus dizaino kryptį.

Manome, kad interjeras atspindi žmonių, gyvenančių jame, gyvenimo būdą, kuriame svarbus laisvės, paprastumo ir jaukumo siekis.